پنل روز شمار
تا روز برگزاری همایش : پایان یافتتا پایان ثبت نام در همایش: پایان یافتتا پایان مهلت ارسال مقاله: پایان یافت
تاریخ های مهم
تاریخ شروع ثبت نام در همایش
5 اسفند 1394
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش
5 اسفند 1394
آخرین مهلت ثبت نام
23 تیر 1395
آخرین مهلت ارسال مقاله
23 تیر 1395
تاریخ برگزاری
24تیرماه 95

خبرگزاری تسنیم: نخستین کنفرانس ملی بومی‌سازی دانش رباتهای پروازی در استان گلستان برگزار شد ...

29 تیر 1395

نخستین کنفرانس ملی بومی‌سازی دانش رباتهای پروازی در استان گلستان برگزار شد

 

کنفرانس ملی بومی‌سازی دانش ربات‌های پروازی ایران با نمایش رباتهای ساخت دانشجویان سراسر کشور امروز در استان گلستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از گرگان، علی رفیقی رئیس موسسه آموزش عالی میرداماد و رئیس کنفرانس علمی رباتهای پروازی ظهر امروز در نخستین کنفرانس ملی بومی‌سازی دانش ربات‌های پروازی اظهار داشت: در این کنفرانس از پهبادها و ربات دست‌ساخت دانشجویان که به صورت کامل بومی‌سازی شده دارای خدمات مهندسی است رونمایی شد.

وی افزود: در این کنفرانس دستاوردها و نتایج تحقیقات محققان سراسر کشور در مورد پهبادها و عمود پروازها به نمایش درآمد.

رئیس موسسه آموزش عالی میرداماد تصریح کرد: با مراکز و دستگاه‌های اجرائی که به نوعی به خدمات این ربات‌های پرنده نیاز دارند مذاکره شده تا از خدمات این پرنده‌ها استفاده کنند.

وی تاکید کرد: زندگی امروز بدون وجود این ربات‌ها امکان‌پذیر نیست و این ربات‌ها در بخش‌های مختلف مانند بخش تجاری در امر حمل کالا، در بخش کشاورزی در مبحث مبارزه و دفع آفات کشاورزی و در بخش امدادرسانی هوایی و جاده‌ای و در بخش منابع طبیعی در اطفا حریق نقش موثری دارند.

رفیقی افزود: هدف از برگزاری این کنفرانس‌ها بومی‌سازی و انحصارشکنی این محصولات در کشورمان بود.

رئیس کنفرانس علمی رباتهای پروازی گفت: هر چند نمونه‌های خارجی این محصولات در کشور وجود دارد ولی هیچ گونه خدمات فنی و انعطاف‌پذیری به همراه خود ندارند اما نمونه‌های ما خدمات فنی لازم و انعطاف‌پذیری را به همراه دارند.

وی همچنین تاکید کرد :دانشجویان ما ثابت کردند که می‌توانند در هر سطحی و موقعیتی این ربات‌ها را بسازند اما این ربات‌ها را برای رفع نیاز جامعه و مشتری‌پسندی تولید کنند تا مشکلات جامعه برطرف شود.

رفیقی گفت: اهداف اصلی این کنفرانس ارائه آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی در حوزه ربات‌های پروازی، کوات کوپتر و یا پرنده‌های هدایت‌پذیر، تبادل علم و فناوری بین مراکز علمی و دانشگاه‌ها، افراد صاحب نظر، معرفی محصولات و دستاوردهای این عرصه به نهادها و دستگاه‌های دولتی و خصوصی در سطح استان و کشور است.

نماینده مردم گرگان و آق‌قلا در مجلس شورای اسلامی هم در این همایش گفت: با همه توان و ظرفیت از تولید ملی حمایت می‌کنم و مجموع نمایندگان تلاش می‌کنند تا ظرفیت منابع مالی برای تولید علم و دانش بومی در حد توان تامین شود.

نبی‌الله هزارجریبی همچنین درباره طرح منطقه آزاد اینچه‌برون گفت: با سختی توانستیم رای یک فوریتی مجلس را بگیریم.

وی با بیان اینکه این پروژه درگاه ورود استان به بازار آسیای میانه خواهد بود افزود: بیکاری جوانان سبب شرمندگی و خجالت ماست و همه ما باید برای ارتقای علم جدید و اشتغال جوانان تلاش کنیم.

 

http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/04/24/1129970


623
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
ثبت نام - ارسال مقاله
جهت ارسال مقاله و شرکت در همایش ها ، ابتدا باید در پرتال ثبت نام کرده و در همایش مورد نظر خود عضو شوید . سپس به کمک کنترل پنل خود می توانید اقدام به ثبت و ارسال مقاله های خود نمایید.


پوستر همایش
تماس با ما

017-32249473

داخلی - 28 

017-32249473

داخلی - 0

info@fro2016.ir

استان گلستان - گرگان - میدان ولیعصر(عج)  - خیابان ولیعصر (عج) - جنب عدالت 4  - موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی میرداماد گرگان - کد پستی : 53989-49166

موسسه آموزش عالی میرداماد گرگان